| Mariuss32 a întrebat:

La laptop se poate schimba tastatura? Poate aș vrea să îmi pun una de gaming. Pe lângă tastatură ce se mai poate schimba la un laptop? Placa de bază/placa video/procesorul/ramii?

Răspuns Câştigător
| tupuiointrebare a răspuns:

Pentru gaming nu sunt de preferat laptop-urile, ci mai degraba unitatile pc pentru ca se pot adauga sau ilocui piese mult mai ieftin si mai usor, de preferat intr-un service.
Tastatura la un laptop (din cate stiu) nu se poate schimba cu una specifica de gameing, placa de baza ti-o poti schimba dar costa mult, exagerat.Mie mi s-a stricat si ma costa 500 lei sa o inlocuiesc, dau doar un exemplu. Ce poti schimba este doar ram-ul daca nu este incorporat in placa de baza.Adica acesta este intr-un slot.

5 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Nu ai cum sa schimbi tastatura la laptop, nu ai cum sa schimbi placa de baza si ma indoiesc ca poti schimba si procesorul, placa video si ramii. Ce laptop ai?

| Eduard619 a răspuns:

Fratilor nu va mai bagati daca nu stiti, da se poate schimba dar sa nu te bagi singur ci sa te duci la cineva care stie

| stefanvladvlad a răspuns:

Tastatura banuiesc ca se poate schimba...cel mai probabil cu garantielaughing
ramii sun 70% sigur ca se pot schimba
Bafta!

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Cei care spuneti ca nu poti schimba nimic plecati de aici. poti schimba ram-ul, si hdd-ul il poti inlocui cu ssd sau invers

| AndreiasM123 a răspuns:

Memoria RAM poti, restul nu