| anonim_4396 a întrebat:

Merge sa setez pe Facebook sa nu vada nimic ca am profil? Adica doar sa urmaresc profilurile altora si sa nu vada nimeni ca am cont.

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Tot ce trebuie sa stii se gaseste aici:
https://m.facebook.com/help/1718866941707011/?helpref=hc_fnav

De altfel, tu nu poti sa vezi alte profile decat daca si acele profile au setarile specifice pentru asta, la fel ca tine. Daca acele profile au functia ca doar prietenii sau prietenii prietenilor sa vada postarile... atunci doar asa se poate.

Numai bine! ^_^

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

1. Nu pune poză la profil (ori alege o imagine cu o floare, o masina etc)
2. Setezi ca fiecare imagine postată să o poți vedea doar tu (selectezi: "Doar eu")
3. Numele tău poate fi real (fiindcă, pot exista alte zeci de persoane cu nume identic)
4. Setezi confidentialitatea datelor personale ( alegi "Doar eu", cam peste tot)

Umblă putin si la setările acestea:

Setari→ Confidentialitate → Cum te gasesc si te contactează ceilalti→ Doresti ca motoarele de cautare din afara Facebook sa trimita la profilul tau?" ( setezi: NU)
Cine iti poate trimite cereri de prietenie? etc

Modifică si aici:

Setari → Postari publice → Instrumente si filtre pentru postari publice → Cine mă poate urmări → Selectezi : prieteni

Ar fi de preferat să nu dai și să nu accepți cereri de prietenie.
Dacă vei avea doar un prieten in lista ta, e de ajuns, fiindcă prietenii lui îți vor putea trimite cereri de prietenie. Și apoi, vor putea sa iti trimită, prietenii prietenilor lor și va urma... un întreg lanț (nu vei mai scăpa).