| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa faci trecerea de la windows 7 la windows 8 tinand cont ca nu ai un PC cu ecran tactil?

Windows 8, mi se pare un mare esec. Interfata METRO UI, clar nu este destinata PC-urilor clasice, sau a laptopurilor obisnuite,

In conditiile in care windows 8, nu mai are meniul de start, setarile sunt cam ciudate, iar interfata da impresia de o platforma sociala in care trebuie sa te loghezi pe toate porcariile promovate si bagate pe gat de Microsoft, mai renteaza sa folosesti un sistem de operare, care nu iti mai ofera senzatia de PC?

10 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Win 8 e o porcarie dupa parerea mea

| 1DobreMihai1 a răspuns:

ASteapta!
Decocamdata nu s emerita deoarece windows 8 este inca in testare in timp windows 7 este pe post de platforma, asa cum era windows vista pentru 7.
ASteapta pana se rezolva erorile si peurma il poti folosii linistit!

Scuzati eventualele greseli am scris pe fuga

| mixxjim a răspuns:

Te obliga ceva sau cineva sa treci la el? Sa ne bucuram de faptul ca nu suntem obligati sa o facem, cat inca mai putem happy

| Albertxxx a răspuns:

Sunt de accord cu eandopuncttk windows 7 e bun, windows 8, excluzand acea interfata idioata seamana mult cu windows 7 ( cand dai ctrl+alt+del >> task manager, se inchide interfata aia idioata si apare desktopul, iar pentru a te intoarce la ea apesi pe butonul cu stegulet de pe tastatura)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru 1DobreMihai1):

Deja au pus la vanzare windows 8. Am vazut in Domo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mixxjim):

Nu ma obliga nimeni. Dar universitatea mea, este inscrisa intr-un parteneriat cu Microsoft, iar noi ca studenti, primim o gramada de softuri gratis, cu licenta. Asa am facut rost si de windows 8 sp1

| 1DobreMihai1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da faci cum vrei... dar mai bine mai ai rabdare

| HighDef a răspuns:

Din moment ce ai primit un W8 licentiat ai putea sa-l incerci, vezi cum ti se pare iar daca iti satisface pretentiile il poti pastra.

| ElectrickFunny a răspuns:

Pai dupa cate am citit sunt multe imbunatari pe partea de performanta a Windowsului si este ceva nou ce trebuie incercat, si lumea este in schimbare fi in pas cu ea.
Acum problema asta o privesc ca si problema care am avut-o cand am trecut de pe win xp pe win 7(pana atunci credeam ca win 7 este doar pentru munca de birou si alte porcarii si win xp este pentru gaming dar s-a dovedit contrariul)eu iti spun sa incerci!
Bafta1 happy

| SekaSk a răspuns:

Windows 8 a fost realizat pentru calculatoarele Apple ( All in One ) si tablete.