| Deebwebindarkness a întrebat:

Pe locul 1 in lume la sistem de operare sau platforma pentru mobil este iOS sau Windows Mobile Microsoft? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

IOS nu adroid, lumea vorbeste doar.Treb sa stii un lucru. Apple face atit telefonul cit si sistemul de operare, deci acel dispozitiv va lucra mult mai bine decat in cazul Android la care toti fac telefoane dar folosesc un soft fabricat de altcineva.Asa cum este cazul si calculatoarelor.Si tu iti poti face un calculator singur, dar te asigur ca nu va functiona ca unul Facut de o anume firma.Asta e parerea mea.Am folosit toate trei sisteme si de la Apple nu mai plec pentru nimic in lume.

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Android

| gelu1970 a răspuns:

Pe primul loc e Android
al doilea IOS
al treilea Microsoft

| octav005 a răspuns:

Intre cele doua enumerate de tine. ios este cel m-ai bun

| Gonrax a răspuns:

Ce glumă bună.
Android-ul e mai bun.

| AdrienWH a răspuns:

Locul 1=Android OS (se gaseste pe telefoanele:Samsung, HTC, LG, Allview, Xiaomi, etc)
Locul2=iOS (dezvoltat si creeat de Apple pentru dispozitivele sale portabile adica iPhone si iPad)
Locul3=Windows Phone (e dezvoltat de marea companie Microsoft...Sincer sa fiu urasc WINDOWS PHONE-UL deoarece nu e intuitiv.Pe iOS nu poti schimba launcherul (lansatorul) iar pe Android poti, In Play Store (magazine play) sunt muuuult mai multe aplicati decat pe App store.Plus ca sunt si unele gratis.iOS-ul nu face atat de multe pe pumnu' ala de bani care il dai pe un produs Apple happy