| Unknow9990 a întrebat:

Merita sa iau aceste boxe : http://www.emag.ro/......EQW13BBBM/

daca nu va rog sa imi lasati niste sistem pentru calculator pana in 500 lei.

FUNDA!

17 răspunsuri:
| Grasshoper a răspuns:

Am avut si eu si sunt bune! daca ai grija de ele cu siguranta o sa le ai. sunt cam sensibile firele!

MERITA

| Utilizator1234 a răspuns:

Pentru muzica sau pentru filme? Boxele din link-ul tau sunt niste glume proaste si nu intru in detalii pentru a 21381928 data.

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Pentru muzica

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Microlab solo 6C sunt cea mai buna varianta pentru muzica dar iti depasesc putin bugetul (cu toate ca merita efortul, ca doar nu-ti iei boxe in fiecare saptamana). Aceleasi Microlaburi le poti gasi SH pe la 400 Ron, deci e si asta o varianta. Daca esti dependent de bass si vrei sa ai neaparat cutia aia in plus, recomand un 2.1 care macar sa aiba tweetere. Primul care-mi vine in minte e Edifier-ul de mai jos.

http://www.pcgarage.ro/boxe/edifier/c2xd-black/

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Au putini W

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Nu stiam ca doar puterea unui sistem dicteaza cat de tare se aude. Daca tu cunosti mai bine domeniul, mergi pe ce vrei, eventual Geniusuri cu sute de W si SNR de 75 db. Si solo 6C au putini W? asa de curiozitate.

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Da!

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Ai dreptate, in cazul in care camera ta are >50 mp, Solo 6C nu fac fata. Dar vad ca tu vrei doar numere in W, asa ca ai alegeri de rahat la tot pasul: Genius, Logitech, porcariile alea de 2.0 pentru "sonorizari". Mergi pe alea ca sa te lauzi si la amicii tai la fel de priceputi ca ai mai multi W ca ei (ca doar asta conteaza, nu?)

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Conteaza ca esti cam prost.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Bineinteles. Pe site-ul asta daca nu dai apa la moara idiotilor esti prost. Cum ai ajuns la concluzia asta? Nu ca m-ar interesa punctul de vedere a unui pustan habarnist in domeniul audio. Dar pentru palmares vreau sa vad ceva original.

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Pentru ca vreau sa invat, dar nu sti sa fi explicit copile! La fotbal esti praf ba ca habar n-ai!

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Deci vrei sa inveti in timp ce-i faci pe altii prosti. Buna strategie, continua asa! Intereseaza-te sau dedu cat de copil sunt inainte, s-ar putea sa o dai in bara (ca de obicei de altfel). Replica cu fotbalul e vreun ritual de inferioritate in cercurile adolescentilor? Ca nu inteleg aluzia.

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Nu te crede inteligent ca nu esti!

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Ma fascineaza argumentele tale. Hai uimeste-ma, de unde ai extras tu faptul ca nu sunt inteligent?

| Unknow9990 explică (pentru Utilizator1234):

Dupa cum scrii!

| Utilizator1234 a răspuns (pentru Unknow9990):

Amuzant. Imi dai si un exemplu? Poate am facut vreo greseala gramaticala sau una de tipar. Sau poate mi-ai facut un profil psihologic doar dupa niste fraze de atac la persoana, caz in care astept argumente.