| RAY a întrebat:

Merita sa iti promovezi anuntul pe Facebook?

8 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Mai bine ti l-ai promova pe Instagram.
Dar si pe Facebook este ok.

| RAY explică (pentru Începătorul988):

Cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deoarece sunt mai mult boti.
Eu am incercat sa-mi promovez un video, pe Facebook avea 1000 si views si 800 like-uri, dar pe Youtube in Analytics doar 26 l-au vazut de pe Facebook, restul de 30 din cautare. Deci mai bine faci Search Engine Optimization (SEO).

| Începătorul988 a răspuns (pentru RAY):

Salut. Pai, prima data iti faci contul de afaceri? Cum faci asta?
Pai ei bine, intri in setari la Instagram si ai undeva "activeaza cont de afaceri" completezi acolo cativa pasi simpli(nu iti cere carduri, sau bani, pentru a face cont de afaceri), dupa aceea postezi o poza, si o sa iti apara dupa ce o postezi "Promoveaza"
Mie imi ia 4lei/poza promovata.

| andreeabobo a răspuns:

Depinde... pentru mine nu a functionat cine stie ce. Majoritatea likeurilor primite erau de la oameni care nu aveau nici o legatura cu anuntul cu toate ca am ales tot ceea ce era corespunzator pentru articolul meu.
Trebuie sa ai grija pentru ca Facebook salveaza informatiile bancare si iti poate trage bani pentru likeuri primite in afara anuntului. Mi-e asa mi s-a intamplat pana nu am umbat la setari si scos toate informatiile.

| RAY explică (pentru Începătorul988):

Si e vizibila pe Instagram multora?

| RAY explică (pentru andreeabobo):

Buna informatie multumesc, cred ca raman la dat anunt pe grupuri

| Începătorul988 a răspuns (pentru RAY):

Da. de la o poza obisnuinta in care faceam 100/150like-uri si 1000+ vizualizari, am ajuns la poze cu 8/900like-uri.