| anonim_4396 a întrebat:

Merita un laptop pavilion i7 (2, 6gb) 1gb video integrat+4gb video dedicat, 16gb ram, 2 tb hard+120 hard ssd 2200 lei? Tastatura iluminata, e pentru gaming dar eu nu il folosesc la jocuri!

Răspuns Câştigător
| Andresso a răspuns:

Scuza-ma n-am vazut link-ul, am citit doar intrebarea ta, pe care ai scris-o cam anapoda. Iti merge ok gta 5 si alte jocuri pana in 2018.
Merita daca e 2200 lei.

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Astea is specificatii de ulrabook, nu laptop de gaminglaughing Mai ales ca probabil are o placa MX care sughita greu la jocuri. Dar da, daca nu vrei sa te joci e super ca pret.

| Ineys a răspuns:

Ala nu prea e pentru jocuri. Acel i7 are ca scop principal sa economiseasca energie, placa video e probabil model vechi, chiar daca are 4GB. Pune link-ul sa vedem specificatiile ca asa nu merge.

| GdX a răspuns:

Daca vrei sa bagi decat filme si scris temele e destul de puternic si nu ai ce face cu acele resurse. Acum depinde ce vrei sa faci pe el. Ca bani e OK. Mai poti baga si un joc pe ce specificatii are.

| mudokins78 a răspuns (pentru GdX):

Tocmai am incercat GTA5 si functioneaza perfect!

| Andresso a răspuns (pentru mudokins78):

Functioneaza perfect pe rezolutia 1600x900 si pe very low, este? Asa de perfect merge, mamaaa miaaa(facepalm).
E slabut laptop-ul pentru gaming. Daca scoti 60 fps pe ultra in league of legends e bine, in rest cam slab si multa varza.

| mudokins78 a răspuns (pentru Andresso):

Pana acum nu a facut figuri.

| mudokins78 a răspuns (pentru Ineys):

Specifica clar si pe cutia lui ca este pentru jocuri!

| mudokins78 a răspuns (pentru Wr3nch):

La ce fel de placa te referi?

| Wr3nch a răspuns (pentru mudokins78):

Boss,tu nu ai pus intrebarea ca lumea. Seria Pavilion e de laptopuri multimedia si tu ai luat un model mai de buget care e axat pe gaming, dar trebuia sa specific modelul de la inceput. Deocamdata la pretul ala e chilipir, mai duce si jocuri noi pe medium low vreo 2 ani,

| mudokins78 a răspuns (pentru Wr3nch):

Boss-ule! Eu am pus intrebarea foarte corect! Daca merita2200 un HP pavilion cu specificatiile pe care le-am redat in intrebare. era asa grea intrebarea? (pana la urma l-am cumparat! aici in Germania anumite lucruri sunt mai ieftine)