| CrYsTyYy a întrebat:

Mi-a intrat un hacker in pc daca reinstalez windows mai poate face cv?

35 răspunsuri:
| MasterBM a răspuns:

Nu deloc. Funda

| EddiWeed a răspuns:

Nu trebuie sa pui windowsu, trebuie sa ai instalat antivirus internet security care sa contina si un firewall, acest firewall blocheaza accesul in PC'ul tau, asigura'te ca nu ai nici un virus in PC

| CiprianFreeLife a răspuns:

Daca iti intsalezi un antivirus bun nu mai este nevoie sa-ti mai reinstalezi windowsul happy

| alecx4music a răspuns:

Cum sa iti intre ma hacker in pc? laughing)
Cum ti-ai dat seama?
Spune-ne ce s-a intamplat de crezi ca ti-a intrat un hacker in pc.
Ca cineva sa aiba acces la pc tau sunt 2 metode:
1. Cu un program dedicat de coonectare intre 2 sau mai multe calculatoare (necesita instalarea programului respectiv pe ambele sau pe toate calculatoarele intre care se face conexiunea - deci daca nu ai instalat acel program cade varianta asta)
2. Cu Desktop remote connection, care face acelasi lucru. Dar la fel, amandoua sau toate calculatoarele trebuie sa confirme conexiunea.
Si ar mai fi si a 3 varianta care este total exclusa - un hacker foarte priceput sa vrea datele din calculatorul tau si sa iti sparga firewallu si toate cele. laughing)) EXCLUS
Deci stai linistit, nu ti-a intrat nimeni in calculator.
Daca nu mai poti accesa anumite conturi (ti-a schimbat parola) se poate sa ai keylogger, un program care memoreaza toate parolele pe care le scrii si le trimite prin email.
Sfat: Nu mai instala tot felul de programe. Instaleaza doar programele care au certificate sau care sti ca sunt sigure, gen winamp, bsplayer, mozilla firefox, google chrome etc...

| ThEKiDDuTz a răspuns:

Nu stai linistit tongue

| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Nu! Sa nu fie vreun prieten care are acces la pc-ul tau.

| CriSSa537 a răspuns:

Intrebarea ta nu tine de aceasta categorie!

| PushOn a răspuns:

De fapt e bine, ca ti-ai schimbat IP, ca Hackeri si prin antivirus intra, acum daca ai protectie mare nu inseamna ca esti protejat tare laughing

| MrBlueEnergy a răspuns:

Nu are cum sa-ti intre in PC.

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Poate ai un prieten care iti stie programul la TeamViwer.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Deci de ce ai pus intrebarea la cauze nobile?

| CristobalMarian a răspuns:

Nu, desi trebuia sa iti iei un antivirus bun.

| alexselectronics a răspuns:

Daca reinstalezi si formatezi c:\ teoretic nu mai poate sa-ti faca nimic...asta daca nu e un virus inteligent care isi face copii de siguranta si in alte partitii

| nesprit a răspuns:

Reseteaza modemu si gata o sa ti se schimbe ip! Daca nu reusesti puneti un antivirus bun si puneti protectie la tot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu asa am patit si eu si am pus eset nod 32 sau daca mai face asa scoate cablu de la net sau scoate-l din priza si scoate-i hardul atunci chiar ca numai poate face nimic

| ჯpLaNe a răspuns:

Nu

| 010123 a răspuns:

Nu ajuta absolut deloc.

| xanderblackx a răspuns:

In primul rand ce cauti la cauze nobile tati? mai apoi nu ti-a intrat nici un hacker in calculator, pentru ca sunt ferm convins ca NU ARE NIMIC DE CASTIGAT de la tine din calculator mai mult decat programe piratate si free de pe internet. Ori vreun amic ori ai vreun virus. Daa reinstalezi windows-ul, scapi de "hacker" in cazul in care este virus, daca a fost vreun prieten, nu scapi de "hacker"... numai bine si foloseste-ti creierii inainte sa pui o intrebare.

| NirvanaE a răspuns:

Ce cauti la categoria asta?

| CrYsTyYy explică (pentru NirvanaE):

Nu caut nimic la categoria asta happy. Am pus o intrebare la categoria asta.

| UzzY475 a răspuns:

Nup... dar trebuie sa iti schimbi si ip... mai bine iti schimbi ip si nu mai reinstallezi

| mady666 a răspuns:

Din pacate da. poate recupera toate datele etc stiu asta deoarece si eu pot face asta daca e instaleaza-ti un antivirus bun

| corymmm a răspuns:

Din cate stiu eu NU!

| pisicutzamik a răspuns:

Poti reinstala nu poate sa mai faca nicio miscare!

| catalin31 a răspuns:

Decat daca iti iei alt windows nu mai poate intra.De exemplu sa zicem ca ai windows xp si iti iei windows 7 nu mai poate intra.

| klimassan a răspuns:

Frate nu conteaza antivirusul ca acum si la celel mai mari firme hackeri au spart pc schimba ip

| mola a răspuns:

Ce cauza nobila!

| CrYsTyYy explică (pentru mola):

Stiu...Defapt varumeo a avut aceasta problema.Si asta este o cauza nobila...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un antivirus bun si ai scapat

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Nu nu face nimic