| dinamovistu99 a întrebat:

Mi-a pus mama parola la calculator si nu stiu cum sa o scot, este vreun program de spart parole?

Răspuns Câştigător
| IancuSilviu a răspuns:

Poti sa faci o partitie din control penal un nou user pe care sa intri numai uh
Funda

6 răspunsuri:
| PcSource a răspuns:

Stiam un soft pentru asta dar.nu il mia stiu si in plus era foarte complicat.dar poti sa o schimbi

| noescape a răspuns:

Nu exista.ai putea insa sa folosesti pc prin Safe Mode(cand buteaza apesi F8 si iti apare acolo un meniu din care il selectezi). asta daca nu ma insel.

| dorikut a răspuns:

Incearca urmatorul truc pentru resetarea parolei:
1. Porneste computerul
2. La momentul in care trebuie sa alegi userul apasa de 2 ori CTRL+ALT+DELETE
3. Pe cran va aparea Windows LogOn
4. Incearca sa te loghezi folosind userul "Administrator" (fara ghilimele)

Daca pana aici totul a mers bine, poti intra in Start -> Control Panel -> Users pentru a iti reseta parola.;)

Daca acest truc nu a functionat, iti poti recupera parola folosind un CD pe care ai Offline NT Password & Registry Editor ( http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/ ). Totusi, nu iti recomand sa apelezi aceasta metoda daca folosesti EFS Encryption - toate fisierele ecriptate vor deveni imposibil de citit si le vei putea recupera doar folosind vechea parola!

Succes! :)

| Reginna69 a răspuns:

Ce credeti ca o sa faca maica`sa cand o sa vada mah un cont nou?straight face o sa il stearga lolwinking

| dr0wn a răspuns:

Load of BUUL****

Foloseste OphCrack, dar trebuie sa ai cat de cat cunostinte...
Sa faci un CD/USB bootabil blabalab

| vladsoare a răspuns:

A scris unu` "control penal"laughing
asa...Program de spart parole nu exista ma oamenilorhappy
Te duci la mama si iti ceri scuzelaughing