| InrebariMAaaa a întrebat:

Mi-am cumparat un cablu pentru monitor, la un cap are vga si la un cap are hdmi, cand conectez monitorul la pc si up aprinde, nu se vede nimic, raspundeti repede pls.

7 răspunsuri:
| Ionut231312 a răspuns:

Mai uita-te odata la ele, sa vezi daca sunt stranse bine.

| Ineys a răspuns:

Care cap l-ai pus la unitate? VGA sau HDMI?

Vezi daca la unitate ai 2 intrari. Incearca s-o schimbi. Cel mai probabil tu bagi in placa de baza cand de fapt trebuie sa bagi in placa video.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Ai mai multe intrari de semnal la TV(monitor). Din telecomanda poti sa alegi sursa de semnal. Nu ai ales sursa de semnal pentru hdmi.

| InrebariMAaaa explică (pentru Bogatu_Valentin_1968):

Am monitor nu tv nu am telecomanda

| InrebariMAaaa explică (pentru Ineys):

La unitate are hdmi si la monitor vga si nu pun hdmi-ul in placa de baza

| Ineys a răspuns (pentru InrebariMAaaa):

La monitor ai setat din setari intrarea care trebuie?

| InrebariMAaaa explică (pentru Ineys):

Nu am ce sa setez ca nu e tv