| Uknown15 a întrebat:

Mi-am facut un card Visa de la BCR pentru adolescenti, cardul este de debit. Am incercat sa il utilizez in mediul online dar cardul este respins. De ce?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In mediul online se cere card de credit, nu de debit, de aceea iti este respins.
O varianta intra-devar buna, este sa-ti faci cont de Paypal si sa legi debit cardul de paypal ca sa poti platii cu el. din pacate, nu toate site-urile online au optiunea de plata cu Paypal, marea majoritate vor credit card.
Se poate face si credit card, daca banca are incredere in tine, daca ai salariu de cel putin 1-2 ani si nu ai restante la nimic, atunci iti pot da un credit si tu poti sa folosesti banii aia pentru cumpaarturi online, sau plati la cumparaturi.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Îți recomand să-ți faci PayPal și după ce-ți activezi contul urmând instrucțiunile de pe site vei putea face plăți pe internet. La cele de debit poți face plăți direct la supermarket sau alte magazine, nu și cele online.

| CPAElites a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca il prind baietii de la PP or sa-i stearga contul...

| Uknown15 explică (pentru Violleta2022):

Ok, multumesc mult de raspuns si explicatii.