| STSickSide a întrebat:

Mi-am "formatat" astăzi windowsul (windows 10) alegand să-mi păstrez fișierele personale, și de cand s-a terminat instalarea numai pot da click dreapta pe desktop și numai pot intra in my computer? Știe cineva ce are?

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai pastrat fisierele personale care au putut fi virusate, ai instalat un Windows defect sau ai o defectiune la HDD.

| STSickSide explică (pentru Salontanul):

Dacă aveam viruși ma gândesc că acționa antivirusul, ținand cont ca acest antivirus merge și pe partea online

| STSickSide explică (pentru Salontanul):

Și plus de asta nu am descărcat nimic și chiar dacă era de la viruși aveam aceeaș problemă si inainte, nu?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru STSickSide):

Daca ai un antivirus asta nu inseamna ca te scapa de toti virusii. Virusii sunt intotdeauna cu un pas in fata. Mai mult, daca ai un antivirus gratuit poti sa te p...i pe el. Dar eu ti-am dat inca doua posible cauze!

| STSickSide explică (pentru Salontanul):

Am antivirusul cu licență permanentă. 2. Cum pot lua virușii fără a descărca nimic? 3. Nu aveam nici-o problemă asemănătoare inainte de a formata windowsul. Multumesc oricum.

| RAY a răspuns:

Nu exista formatat windowsul, doar system restore, si din pacate se pierd drivere prin actiunea asta

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru STSickSide):

Asta e! Tu te legi de o posiblitate, eu ti-am dat doua. Sa fii sanatos!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru Salontanul):

Inca doua.

| STSickSide explică (pentru RAY):

Imi merg perfect absoult toate driverele

| STSickSide explică (pentru Salontanul):

Dacă i-am dat formatare cum pot instala un windows defect? :/

| RAY a răspuns (pentru STSickSide):

Ciudat,nu am mai auzit de asa ceva, desi lucru in domeniu, ai laptop?

| STSickSide explică (pentru RAY):

Da