| Robert17x a întrebat:

Mi-am luat acum 2 zile pc si mi-am conectat prin cablu de net internetul in pc, dar am observat ca mergea foarte prost netul si am incercat sa-mi bag datele de internet de la digi si imi dadea eroarea 651.Am cautat pe net cum s-o rezolv si am incercat toate modalitatile, dar degeaba, tot nu merge.Stiti cumva ce ar trebui sa fac? Am windows 10 pro ca sa stiti

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cheama i pe specialistii de la internet ei stiu solutia, daca esti la rds suna i si spune le problema, si o sa vina băietii sa verifice cablul de internet.

| bogdan324 a răspuns:

Scrie control panel in bara de jos,dai pe el,du-te la network and internet=>networl and sharing center, dupa acolo in stanga dai pe change adapter settings, dupa dai click dreapta acolo pe ethernet si dai disable, dupa dai iar enable
Daca nu merge incearca drivere noi pentru LAN(internet), le gasesti pe site-ul celor care au facut placa de baza

| clementine667 a răspuns:

La 651 trebuie să dai enable și disable la ethernet sau local area connection și mai ales să verifici dacă ai introdus bine cablul. Îl scoți și reintroduci din nou. Pentru 651 în mod normal trebuie să suni la furnizori în call center, vor face cu tine verificările necesare și dacă nu se remediază vor trimite o echipă sau se va încerca remedierea din sistem de către departamentul abilitat