| Petrisor_Mihai_Mangu_2002 a întrebat:

Mi-am luat Esetul (antivirus) si dupa au venit niste updateuri la windows si in timp ce il aveam si dupa ce l-am sters si de atunci de cand l-am instalat ( esetul) imi merge cam greu pc-ul. sa sterg acele updateuri la windows sau ce sa fac ca merge greu sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,update-urile pot face si rau, dar nu prea cred sta mai ales daca folosesti Windows 7, daca folosesti Windows 10 e mai posibil.
1.Incerca sa dezinstalezi programele pe care le-ai instalat dupa ESET.
2.Da-i un clean cu Privazer(cel mai bun in curatare, CCleaner e varza)
3.Incerca tool-urile din windows, disk defragment, disk clean-up.
4. Uita-te la programele care pornesc odata cu windowsul!
In Windows 10, task manager-startup(sus acolo)
In Windows 7, scrie "msconfig" in start, si sus acolo cauti apesi pe "startup"
Dezactivezi tot ce nu e bun, ce nu iti trebuie.
5.Dezactiveaza serviciile de pe fundal.
Scrie in start "msconfig", sus acolo apesi pe services, si jos ai optiunea "Ascunde toate serviicile Microsoft", bifeaz-o, apoi deselcteaza aproape tot(nu stiu ce programe ai tu) in afara de ESET.
6.Fa un clean install la Windows.
Altceva nu prea ar mai fii de facut.Bafta :* Si nu uita de funda!

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Dă prima dată o curăţare pe disk local C.