| Rj a întrebat:

Mi-am mutat toate numerele de telefon de pe SIM in telefon pentru ca o sa schimb simul si acum de fiecare data cand ma suna cineva nu-mi apare numele persoanei respective. De asemenea daca intru in agenda nu sunt puse in ordine alfabetica si daca dau de exemplu pe litera R nu-mi afiseaza persoanele care au numele cu R chiar daca ele sunt in agenda. Exista vreo rezolvare? Le-am mutat inapoi de pe telefon pe sim si e aceeasi problema, la setari de asemenea e setat sa-mi apara toate numerele.

2 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

De obicei telefoanele au o setare prin care "le spui" care memorie s-o foloseasca (cea SIM sau cea a telefonului). De ajutor ar fi si sa verifici manualul.
RTFM big grin

| Rj explică:

Da, si am selectat sa apara si din telefon si din SIM si tot nu functioneaza. sad Multumesc de raspuns.