| Liv_5172 a întrebat:

Mi-am pus o folie de protectie pe telefon(Samsung galaxy) dar s-au format bule de aer de la praf am vreo sansa sa scap de ele sau trebuie sa schimb folia?

Răspuns Câştigător
| GrizzlyRO a răspuns:

Poti incerca sa dai folia jos, sa stergi ecranul cu spirt sau daca vrei parfum si sa o lipesti din nou cu multa grija happy
Metoda merge perfect happy Funda happy

7 răspunsuri:
| NoNaMe2000 a răspuns:

Schimba folia!

| lllullla a răspuns:

Trebuie schimbata!

| SwwaggBabee a răspuns:

Da stiu si eu am...dar nu prea ai cum sa scap de ele.Majoritatea se duc daca le faci cu dejetu.adica apesi cu degetul pe ele.Dar daca continuii tot asa o sa se duca la un moment dat (dar sa nu dai jos folia pentru. ca daca o dai jos si o pui iarasi, se fac din nou bulele alea )

| Andreyok a răspuns:

Depinde de dimensiunile bulelor, daca nu sunt prea mari poti scapa de ele, dar trebuie sa te inarmezi cu rabdare big grin

| 1m2r3a a răspuns:

Exista si probabilitatea sa mearga si fara sa o schimbi...
ce vrei sa-ti spun.si alea is bule de aer nu de praf
dezlipeste-o sterge display-ul si incearca sa o lipesti la loc nu ii nimic garantat calitatea conteaza

| CristinaCriss54321 a răspuns (pentru GrizzlyRO):

Dar cum sa stergi ecranul cu spirt sau cu parfum doamne fereste

| nicu1iancu a răspuns:

Cam tarziu pentru un raspuns, dar folositor si pentru altii!
DA! Daca ai gresit in aplicarea foliei, se poate rectifica! Eu am apelat la un tip, care are lucreaza la o firma in Sun Plazza, chiar in fata caselor de marcat Cora, la un stand de accesorii GSM. Are maini de vrajitor! Si eu am aplicat folia, cu bule, iar el mi le-a scos. Nu a pretins nimic ca pret, dar eu am insistat sa-l cinstesc! Are o metoda care am mai gasit-o prin alte parti. Cu ajutorul unor benzi adezive, ridica folia si cu alta banda adeziva curata depunerile de impuritati. Dupa asta lasa folia sa se lipeasca de la sine si totul e OK! Apelati la el cu incredere! Nu ii fac reclama, nu am tangenta cu el, dar este fffff. priceput!