| Criss999 a întrebat:

Mi-am uitat modelul de deblocare si mi s-a blochat tableta. Si imi cere contul Google si nu-l mai stiu (nici numele de utilizator nici parola). Ce fac?
P.S. Tableta nu are garantie fiindca estecumparata de pe un site in alta tara!

Dau funda. Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| PensiuneaVerdeCrud a răspuns:

Pentru a debloca tableta aveti urmatoarele variante:
1. Intrati in menu recovery si resetati tableta la setarile din fabrica -> Cum se face acest lucru?-> Cu tableta stinsa va trebui sa apasati prima oara pe butonul de "Home" pe urma apasati si butonul de "Power", tineti apasate butoanele pana tableta va intra in menu recovery, dupa care cu butonul de Home parcurgeti lista pana ajungeti la optiunea Wipe Data/FactoryReset si cu botonul de Power selectati acea optiune. In mod normal se vor sterge toate datele de pe tableta, iar apoi tableta va intra din nou in menu recovery si va trebui sa selectati cu butonul de Power optiunea Reboot Sistem Now. (tableta se va restarta si va intra in sistemul de operare fara a mai fi blocata).
2. Rescrierea Softului ->Intrati pe site-ul www.e-boda.ro sectiunea download -> tableta PC -> selectati modelul d-voastra. Acolo gasiti instructiunile necesare pentru a face update, dupa aceasta procedura se vor sterge toate setarile/aplicatiile si implicit tableta se va debloca de parola/patten.
3. Trimiteti tableta in service pentru deblocare, dar taxele de transport vor fi suportate de catre client, 30 lei dus/intors.

29 răspunsuri:
| Mostesare a răspuns:

Încearcă să îi dai un hard reset urmărind tutoriale pe YouTube ( dacă sunt ).
Îți scrii modelul, vezi dacă merge și spune-mi apoi dacă ai reușit în final să ți-o deblochezi.

| CristianCRS a răspuns:

In cazul asta... ai uitat multe chestii... cam singura solutie ramasa este sa faci un hard reset la tableta, hard reset insemnand sa o aduci la setarile din fabrica, vei pierde tot ce ai instalat pe ea, va fi ca si cand ai cumpara-o noua dar macar o sa poti sa o folosesti. Daca nu stii cum sa faci hard reset, spune-mi modelul exact al tabletei si te ajut eu.happy

| ema1ih a răspuns:

Intra pe pc si la contul de google da la uitare parola, si iti va trimite pe email numele de utilizator si un site unde iti resetezi parola si dupa intri pe tableta...

| Criss999 explică (pentru CristianCRS):

Adica o sa pierd si videoclipurile pe care le-am facut? Iar mie cand o deschid alta pagina in afara de : Prea multe incercari de deblocare a modelului. Pentru a o debloca conectati-va folosind contul Google. Iar eu am uitat contul Google...

| CristianCRS a răspuns (pentru Criss999):

Da o sa pierzi tot, doar daca nu cumva ai card de memorie la ea, si clipurile sunt salvate pe card atunci totul e ok.Nu iti mai amintesti nimic nici macar mailul cu ajutorul caruia ti-ai facut cont pe google play?

| Criss999 explică (pentru CristianCRS):

Era mai lung atat imi mai amintesc ca scria 2000 in rest nu mai imi amintesc...Mi s-a stricat incarcatorul prin ianuarie si de atunci nu am intrat pe ea...doar acum si acum cand am deschis-o mi-a scris sa bag contul Google.

| CristianCRS a răspuns (pentru Criss999):

Nasol,atunci cand te hotarasti imi spui modelul si ii faci hard reset.

| nicu_9291 a răspuns:

Salut TPU am si eu o problema cu o tableta am uitat parola la ea si acum imi cere contul google dar faza e ca nu am nici wi fi pornit ce pot face HEP! va rog multumesc

| Taranu_Alex_1998_lrNx a răspuns:

Eu am un allviev P4 si imi apare adresa de email parola, conectati, si apeluri de urgenta
si nu imi primeste contul de google

| Maftei_Adrian_1961 a răspuns (pentru CristianCRS):

Maxtab c8

| Simona_Olimpia_Durus_1978 a răspuns:

Tableta este cumparata din Italia

| Cavasaky22 a răspuns (pentru CristianCRS):

Imi poti spune si mie cum pot sa resetez tableta daca ama uitat modelu am o tableta myria m902 club 9 ajuta-ma te rog.

| Pop_Daniel_1983 a răspuns:

Salut sunt daniel si o verisoara mea a avut probleme cu un Samsung galaxi note ai cerea contul de google si parola si lo blocat. trebuie sa resetezi tableta si sa bagi un cont si o parola de google reala eu i-am rezolvat telefonul l-am resetat si i-am pus parola si userul de google si merge.trebuie sa apesi simultan tasta volum sus home si tasta cu care blochezi tableta il resetezi si iti faci un cont nou google si il bagi. funda

| Nyco_Iulyan_1995 a răspuns:

Am o tableta care i-am pus o parola Model si s-a facut multe incercari din greseala si imi cere un e-mail google. Va rog mult ajutati-ma

| Raluca_Ioana_1988 a răspuns (pentru PensiuneaVerdeCrud):

Daca nu am buton de home cum procedez?

| valygaby94 a răspuns (pentru PensiuneaVerdeCrud):

Mersi de raspunsul dat, mi a ajutat si mie.

| Sh_Atat_Floryn_1996 a răspuns:

Salut am si eu o problema mi-am uitat modelul de deblocare la teblet ma puteti ajuta cum sa-i dau resetare

| Mocanu_Ionut_1992_Qjel a răspuns:

Mi s-a blocat tableta e-boda essentiale a380 ma ajutati si pe mine va rog

| IovanIulian a răspuns (pentru CristianCRS):

Nu ma poti ajuta si pe mine sa imi deblochez telefonul cu hard reset? big grin

| CristianCRS a răspuns (pentru IovanIulian):

Ce marca si model e telefonul?

| Broask_Broask_1976 a răspuns (pentru PensiuneaVerdeCrud):

Mi-e imi apare doar robotelu dar nu si lista sa pot sa ai dau reset ce fac?

| Vladut_Ionut_1997 a răspuns (pentru CristianCRS):

Buna, ai putea sa ma ajuti si pe mine cu hard resetul, si eu mi-am uitat contul si parola si ii blocata, are doar un singur buton, tableta se numeste Youzen, are o foaie cu instructiuni dar totul este in chineza, am cautat pe net imagini ca si a mea si cred ca asa se numeste : YOUZEN Q7V, astept mesaj daca poti sa faci ceva, mersi

| Menning_Arthur-Rihart_1993 a răspuns:

Imi cereadresa de utilizator si google si nu le mai stiu

| Dumitrascu_Mihaela_1976 a răspuns:

Am uitat parola

| Ionita_Marcela_1995 a răspuns (pentru PensiuneaVerdeCrud):

Allview WI7 nu mai tin minte modelul si nu imi amintesc e-mail, parola, ce fac?

| Ionita_Marcela_1995 a răspuns (pentru CristianCRS):

Allview WI7, ma ajuti?

| Davidsi a răspuns (pentru CristianCRS):

Myria tab 7

| Vaimberg_Cristian_1972 a răspuns:

Salut am si eu o problema cu tableta, am uitat de tot parola de deschidere a tabletei si nu pot sa o deschid.
Modelul tabletei este SL1066 am incercat mai multe variante sa o deschid dar nu reusesc, tableta nu are butoane de volum.
are cineva vreo idee cum sa o mresetez sau hard reset, firmware orce sa fac numai sa o pot deschide.
Tableta se deschide pana unde trebuie sa-i pun parola de acolo nu mai stiu ce sa fac.
Ma poate ajuta cineva?

| Vaimberg_Cristian_1972 a răspuns:

Salut ce model are tableta?