| Vladut_Ionut_1997 a întrebat:

am o tableta Youzen, o chinezaraie de tableta, si am bagat de prea multe ori modelul si am blocat-o, pentru deblocare imi cere contul google care eu nu il stiu nici numele contului nici parola, tableta are doar un singur buton, acela fiind de aprins si tot pe acela se si stinge, cum pot sa fac sa ii dau resetare generala, va rog ajutati-ma, astept raspuns...

5 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu e nevoie de resetare.De pe calculator iti creezi un cont de Gmail sau Google(sunt la fel adica folosesc la aceleasi lucruri) dupa care te loghezi cu contul pe tableta si iti va arata optiunea sa resetezi parola ( sa pui una noua), sau sa o stergi si sa ramai fara parola dupa care iti pui tu una noua.

| Vladut_Ionut_1997 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Tot nu merge, dar mie imi scrie asa : ''Nume de utilizator (e-mail) ''si in casuta urmatoare password, si cand bag contul care l-am facut pe pc imi zicce ca ii inexistent, nu trebuie cont de emai?

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Vladut_Ionut_1997):

Mie imi merge cu contul de gmail.Incearca cu cont de email dar nu cred ca merge.

| Vladut_Ionut_1997 explică (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Nu pot cumva sa o resetez din fabrica?, are numai un buton, ala fiind si de power on si de off, si tot pe el o si blochez, cum sa procedez? habar n-am cum pot sa o resetez, nici pe net n am gasit.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru Vladut_Ionut_1997):

DAca nu stii parola nu poti face nimic.cauta pe internet modelul si poate gasesti o combinatie de apasari pentru a o reseta.