| Piccolo32 a întrebat:

Mi se misca de ieri laptopul foarte greu.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

Curatare cat poti (de praf).
Reinstalare windows de la 0.
Fara piraterie big grin

| marian37 a răspuns:

Specificatii? Daca te pricepi, desfa-l, sterge-l de praf, schimba pasta termoconductoare. Pe partea software te sfatuiesc sa nu mai instalez atatea aplicatii. Un antivirus este esential. Cand il folosesti conecteaza incacatorul, ajuta putin.

| PainTech a răspuns:

Daca se misca putin mai incet instaleaza un antivirus ( MalwareBytes am observat ca e destul de bun la devirusari).

Daca se misca ridicol de greu (stai 1 minut sa se deschida My Computer) iti recomand sa reinstalezi Windows. Daca totusi vrei sa nu pierzi datele de pe el, stick cu antivirus si autorun.

Probleme Hardware nu cred ca ai, din moment ce spui ca incetinirea s-a produs pe neasteptate, dar ar fi bine sa cureti ventilatorul.

| gabicoo a răspuns:

Descarca si instaleaza:
1- un antivirus. Eu recomand Avast Free( e cel mai bun dintre antivirusii gratuiti). Apoi fa o scanare tot sistemul.
2- utilitarul CCleaner. Vei curata cu el toate fisierele inutile.