| RAY a întrebat:

Momentan am pc desktop, dar vreau sa imi iau laptop, dar nu stiu daca chiar e o necesitate? adica eu nu ma deplasez cu el undeva,consuma mai putin curent, e portabil nu stiu, voi ati trece pe laltop daca ati avea desktop? nu ati avea nevoie de ceva portabil?

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu am trecut in urma cu un an de pe pc pe laptop si sunt foarte multumit de el.
Imi place mult faptul ca este portabil, pentru mine inseamna ceva sa pot iesi vara cu laptopul in balcon sau altundeva sa stau sa ma relaxez fara sa fie nevoie sa stau la un birou sau ceva de genul. (Stau la casa apropo, nu ma refeream la balconul de la bloc daca asta credeai)
Al meu consuma si mai putin decat PC-ul, se vede la factura la curent.
Deci da, eu unul as trece din nou daca as fi in acea situatie intrucat este portabil si daca o sa fie vreodata nevoie de vreun proiect ceva la scoala atunci l-as putea lua cu mine si gata.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Daca te deplasezi si esti foarte comod, poti sa treci la laptop.
Asta depinde de ce laptop vrei. Insa, mereu un calculator va fi mai bun. (asta depinde si de ce comp ai)
Dar si laptopul poate fi bun, daca investesti multi bani in el, unul foarte foarte scump.

(ma refer in special la jocuri)

| RAY explică (pentru RainmakerX):

Ai dreptate

| Cσcσ a răspuns:

Si fratele meu vrea sa ne luam laptop.Eu nu prea vreau, m-am obisnuit cu pc-ul.Dar laptopul, intr-adevar, este mai bun, daca vrei sa iesi din camera ta, il poti lua cu tine si ocupa mai putin spatiu.Dar daca vrei sa joci jocuri, nu cred ca este asa de interesant pe laptop.

| RAY explică (pentru Cσcσ):

Daca ar fi m-as juca un gta sau need for speed dar old, sincer nici nu stiu bugetul

| Cσcσ a răspuns (pentru RAY):

De ce nu-ti pastrezi pc-ul pentru jocuri, iar daca vrei laptop, iti cumperi unul pe care sa-l folosesti in alte scopuri decat jocurile?

| RAY explică (pentru Cσcσ):

Http://www.emag.ro/......D6BZJMBBM/

am ventilatia proasta, cand pun driverul de placa video se stinge

| 愛日本 a răspuns:

Tine bateria putin(cel putin pentru mine) in rest e ok

| Şaptepăcate a răspuns:

In caz ca vrei sa treci e zic sa alegi totusi ceva cu o placa video dedicata, daca alegi un Lenovo se invarte in jur a 1500 ron

| RAY explică (pentru Şaptepăcate):

Si eu ma gandesc la aia