| anonim_4396 a întrebat:

Monitorul nu se mai aprinde. Am desfacut unitatea sa aplic pasta termoconductoare pe procesor, iar acum nu m-i se aprinde monitorul. Am incercat sa il schimb, dar nici celalalt nu se aprinde. Doar led-ul e aprins. Unitatea merge. Cum il rezolv?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Incearca in primul rand cu alt cablu daca ai dupa incearca sa conectezi monitorul ala la un laptop sau sa il duci la ceva prieteni sa il conectezi al alt PC sa vezi daca e stricat.

Daca nu mai merge stii ca trebuie alt monitor, daca merge stii ca e bulit ceva pe placa video/placa de baza.

| alexboss2020 a răspuns:

Esti sigur ca ai pus procesorul cum trebuie? Vezi ca e un coltisor unde trebuie sa te orientezi la socket!

| xerxes1 a răspuns:

La noi exista o manie cu schimbatul pastei termoconductoare.Pasta se schimba cand inlocuiesti procesorul si cam atat.
Exista servere care functioneaza 24/24, ani de zile si se arunca cu pasta originala.