| DumiCioro123 a întrebat:

Nu ma pot conecta in contul meu de HBO GO, am incercat sa imi schimb parola dar imi zice ca Email-ul este greșit.Contul a fost făcut prin Opeartorul RCS-RDS.

Sunt conectat in acest moment doar de pe televizor.

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Apeleaza la ei daca "este facut prin RCS RDS", sigur te vor ajuta ei, cel mai probabil a fost un caracter introdus gresit.

| ziftode a răspuns:

Cred ca trebuie sa intrii pe contul tau DIGI (nu, NU hbo go, email-ul poate fi diferit) si sa manipulezi de acolo, poti sa schimbi si parola SI mail-ul la hbo go
daca nici nu poti atunci trebuie dat telefon la eeRDeeSh

| DumiCioro123 explică (pentru CM7YRE):

Le-am dat un Email si ei mi-au spus la fel.Chestia e ca eu am încercat sa ma conectez de o grămadă de ori, am incercat litera cu litera si degeaba.

Faza e ca eu cand am făcut contul, nu am primit nici-o confirmare pe Email din partea HBO GO si chestia asta mi se pare ciudată

| DumiCioro123 explică (pentru ziftode):

Pe contul de digi nu pot sa fac nimic, cand intru la republica despre HBO GO imi apare ca activ si in rest nu pot sa fac nimic

| CM7YRE a răspuns (pentru DumiCioro123):

Si nu te-au putut identifica in baza de date dupa cod client sau orice altceva? E foarte greu de crezut chestia asta, daca nu te-au "ajutat".

| ziftode a răspuns (pentru DumiCioro123):

In dreapta nu ai chestie cu "configureaza" urmat de un triughi cu varful in jos? apasa pe ala
AI DAT TELEFON LA EI?!? sau e prea greu?

| DumiCioro123 explică (pentru CM7YRE):

Ba da, le-am dat id-ul meu de client si se pare ca m-au identificat.

Asta e mesajul pe care l-am primit:

"Vă mulțumim pentru informație. V-am găsit acum în baza de date RDS RCS și v-am trimis un link de resetare a parolei. Dacă nu primiți acel link de resetare sau adresa de email care vă apare în cont nu este incorectă, atunci va trebui să luați legătura cu cei de la RDS pentru a vă schimba datele de logare în cont."

Ideea e ca nu am primit nici-un email de resetare, acum trebuie sa ii contactez pe cei de la Digi, alta bataie de cap...

| DumiCioro123 explică (pentru ziftode):

La sectiunea cu HBO nu pot sa fac nimic,nu am nici-o chestie cu "configurează", nu nu am dat telefon la ei, si nu am nevoie de chestii de genul"SAU E PREA GREU" ca nu imi plac, daca dorești sa ma ajuți ok daca nu la revedere, nu imi plac chestiile astea.

| ziftode a răspuns (pentru DumiCioro123):

Citat: "nu nu am dat telefon la ei"
da, nici mie nu imi plac oamenii, pentru care EVIDENTUL e prea greu de conceput, daca nu ai "configureaza" in pagina aia, atunci singura solutie e sa dai telefon
daca ti se pare ca te iau de sus, atunci e problema ta, am avut deja mai multa rabdare decat restul, care te-au lasat balta cand au vazut ca nu vrei sa faci ce trebuie, si mail poti sa trimiti dar telefon e prea greu

insa, dupa atata polologhie, acum chiar sunt curios, CARE E PROBLEMA TA?!? DE CE E PREA GREU SA DAI UN TELEFON?!?