| anonim_4396 a întrebat:

(*NU MA PRICEP IN DOMENIUL IT*)

De curand am schimbat monitorul vechi cu unul nou si mai sofisticat iar ambele monitoare sunt de la LG.
Problema: dau click dreapta si nu mai imi apare nVIDIA control panel... intru la control panel dau click pe nVIDIA si nu merge.
am schimbat monitorul nou cu cel vechi. tot nu functioneaza nVIDIA.
Am placa GeForce9200...
La achizitionarea monitorului cel nou am primit si un CD cu:
*IPS LED MONITOR
*LED LCD MONITOR
*OWNER'S MANUAL
*DRIVER INSTALL FILE
-MONITOR DRIVER
*ONSCREEN CONTROL

Nu stiu la ce foloseste pentru ca l-am introdus si nu imi apare nimic pe ecran. am tot incercat si nimic.
Cum fac sa imi apara din nou Nvidia Control Panel?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Nu are nici o treaba monitorul cu driverul placii video. Dezinstaleaza driverul placii video, intra pe nvidia.com, descarca si instaleaza driverul din nou.