| Darkdayalex a întrebat:

S-a luat curentul si aveam calculatorul deschis. Dupa ce a revenit curentul, deschid calculatorul dar nu apare nimic pe ecran, chiar daca butonul calculatorului este deschis (ceea ce inseamna ca calculatorul merge). Am schimbat monitorul, dar tot la fel. Ce pot sa-l fac ca sa-l deschid. Va rog!
PS:*Ambele monitoare functioneaza corect.

Răspuns Câştigător
| BiiaJe a răspuns:

Pai si eu am pasit la laptop...
Dintr'o data s-a oprit curentul si ecranul era negru total si scotea un sunet ciudat dar totusi era pornit...
Eu mi-am schimbat placa video si acum merge de minune.
Dupa ce am schimbat'o am dus leptopul la un prieten sa vada daca mai trebuie ceva si totul era ok!happy
Sper ca ti'am fost de ajutor.
Primesc FUNDITA?big grin

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Poate ai o sursa de alimentare fara protectii in caz de caderi de tensie si in urma acestui eveniment s-a ars placa video. daca ai si placa video integrata, conecteaza monitorul la portul respectiv.

| gabyriel a răspuns (pentru Zangetsu):

Eu am patit acum 2 ani asta, si imi pare rau sa iti spun dar m-i s-au ars atunci:procesorul si placa de baza