| Edmonds2342 a întrebat:

Nu mai merge touchscreen ul la telefon in urma unui "duş" (Huawei p8)? Este posibil ca după ce schimb touch ul la service, sa meargă o vreme, după care sa se strice din nou?

4 răspunsuri:
| Draghi a răspuns:

Orice este posibil dar sansele sunt foarte mici sa se intample asta, parerea mea e ca o sa mearga decent, nu ca la inceput dar nici ca acumwinking si da, o sa se strice doar daca-l bagi iar in ''dus''

| iwefgOficiall a răspuns:

Este posibil sa nu mearga deloc fiindca apa s-a dus pe placa de baza pune repede feonul pe el dar sa al anchizi anainte.

| Edmonds2342 explică (pentru iwefgOficiall):

Telefonul merge, afiseaza tot, butoanele merg...Numai touch ul nu

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Edmonds2342):

A intrat apa la placa de baza desigur la mufa cu pini care este touch ul sau mufa a sarit si de aia nu merge daca poti pana maine pune-l an trun bol cu orez orezul va face sa dispara apa care a intrat an el.
Al lasi pana maine an boll.