| Rosu_Emanuel_1995 a întrebat:

Nu mai pot instala windows-ul pe laptopul meu. L-am cumparat fara Windows preinstalat... aveam cumparat un CD cu Windows Vista (e mai de mult luat dar nu l-am folosit) dar nu imi dadea voie sa-l instalez si am incercat si cu Windows 7, dar nici acesta nu mergea.Asa ca am pus o versiune piratata de Windows 8. Acum ceva zile s-a blocat si cand am dat restart a pornit Automatic Repair si chiar daca am asteptat cateva ore, nu a rezolvat nimic. Am incercat sa reinstalez Windows-ul dar de fiecare data arata ca fisierul e corupt si se blocheaza, indiferent de windowsul utilizat. L-am dus la un service sa vad daca are probleme la componente...dar nu are nicio problema. Oare mai am sanse sa remediez problema? Poate fi de la BIOS?

2 răspunsuri:
| ivanhoe a răspuns:

Daca ai putut sa bagi un Windows 8, nu vad de ce nu poti sa instalezi si restul. Undeva gresesti. Nu cred ca are laptopul vreo vina.

| RaduTN a răspuns:

Du-te cu el la un service, nu are rost sa te complici. Tot 50 ron te costa.