| lgabriel143 a întrebat:

in urma cu o zi mi-am inchis laptopul care are windows 8.1 si s-a inchis dar beculetele de jos nu si am zis sa ii scot bateria ca sa se inchida. Bun totul si a doua zi cand am incercat sa il deschid mi-a aparut o eroare care zicea "automatic repair" iar apoi "diagnosting your PC", am asteptat iar apoi m-a dat in "Automatic repair )" unde scria "your PC did not start correctly si imi dadea butonul restart si advanced options. Am incercat restart si tot la fel din nou aceeasi chestie ca intr-o bucla, am dat pe advanced options unde imi apareau 3 optouni :
1. "Continue"
Exit and contiunue to win
8.1
2. "Troubleshoot"
3. " Turn off your pc"
-Am incercat "continue" dar la fel aceeasi chestie tot aici am ajuns...
-Am incercat "Troubleshoot", unde imi aparea "Refresh your PC", "Reset your PC", "Advanced options", iar la toate astea imi cerea sa ma loghez cu un user administrator dar nu imi aparea unde sa imi trec contul, am dat undeva mai jos unde scria "forgot your password or don't see your account " si m-a pus sa dau restart la PC, am dat si tot aceeasi chestie...
Va rog spuneti-mi ce pot face urgent, am incercat si sa ii dau reset dar nu am nici un restore point. Ce pot face?

2 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Buna idea sa scoti bateria, tine-o tot asa!

la faza cu luzeru', totusi, incearca sa apesi ctrl+alt+del de doua ori si apoi ar trebui sa iti poti scrie manual numele de luzar

iar daca nimic nu merge reinstall windows!