| Amely21 a întrebat:

Nu mai pot recupera niciodată un document pe care nu l-am salvat? Am lucrat toată ziua la un document și am dat din greșeală "nu se salvează!" Sunt așa supărată!

14 răspunsuri:
| Atticus13 a răspuns:

Dacă folosești Linux îl poți recupera

| Emanuel9598 a răspuns:

Imi pare rau sa te anunt dar nu, daca documentul ar fi fost salvat in pc si dupa sters ar fi fost alt ceva, il puteai recupera de pe hard cu ajutorul a diverse programe, pentru ca fisierele sterse din os (operating system, sistemul de operare) de fapt sunt puse la asteptare pentru rescriere astfel ca puteai sa-l recuperezi. Dar asa nu.

| Amely21 explică (pentru Atticus13):

Ce e Linux?

| Amely21 explică (pentru Atticus13):

Și dacă îl instalez acum? Nu cred ca il am.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Amely21):

Linux este un sistem de operare care funcționează pe computer/pc.

| Atticus13 a răspuns:

E sistem de operare...
Am fost și eu în aceeași situație, dar am reușit sa recuperez
Presupun ca ai Windows. Nu cred ca poți face nimic

Bula
| Bula a răspuns:

Prostia poate fi dureroasa, cateodata chiar tare!
Cine (nu) te a invatat sa folosesti calculatorul?

| Amely21 explică (pentru Bula):

Am rezolvat!happy știu să îl folosesc. dar am apăsat din greșeală acolo
Acum am căutat și am reușit să recuperez

| Amely21 explică (pentru Emanuel9598):

Nu am dat ștergere. am dat "nu se salvează". dar am reușit sa îl recuperez, pentru că a fost un document in calculator ăsta, doar că eu am șters textul din document și am scris referatul acolo. Și cand am iesit am apasat" nu se salvează". Și cand am deschis a fost textul acela vechi acolo, nu referatul. dar am căutat la ultimele modificari, acolo, in baza de date și am reușit.

| Amely21 explică:

A fost un document, pe care l-am avut în calculator si am avut un scurt text acolo si l-am sters, ca nu am mai avut nevoie de el. si am scris referatul acesta acolo. Iar cand am iesit si nu am salvat, a ramas tot textul ăla vechi acolo. Si am crezut ca modificarea asta nu o s-o mai recuperez.

| Amely21 explică (pentru Emanuel9598):

Am căutat la "Fișier"

Bula
| Bula a răspuns (pentru Amely21):

DocX - FixPix big grin
Ai avut norocul prostului. tongue
Daca opreai calc-ul, atunci nu mai gaseai nimic la modificrile recente tongue

| Adry05 a răspuns (pentru Bula):

Esti cam dur, e o greseala care se poate intampla oricui din graba etc. nu-i cazu de prostie ca a apasat undeva gresit...

Bula
| Bula a răspuns (pentru Adry05):

Prostia este ca n-a facut intai o salvare (restul se face automat, la intervale de 10 minute).