| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai sunt multumit de CCleaner.
Exista ceva mai bun?
Ce utilitar recomandați pentru curatare si optimizare PC?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Avg Tune up poti incerca; oricum majoritatea programelor sunt "axate" pe aceleasi chestii, stergere registrii, scurtaturi, fisiere, defragmentare etc.

6 răspunsuri:
| AnonimCuDiploma a răspuns:

CCleaner e suficient. Celelalte programe de genul fac cam aceleasi lucruri.

| 1231242 a răspuns:

Salutari!
CCleaner!

| KronstadtResurrection a răspuns:

Recomand Advanced SystemCare Free, al celor de la Iobit.

| gabicoo a răspuns (pentru CM7YRE):

Am instalat antivirsul avast free.
Nu intra in conflict?

| CM7YRE a răspuns (pentru gabicoo):

Antivirusul in general nu intra in conflict cu programe. Se numeste AVG Tune up pentru ca Tune up utilities a fost cumparat/facut de cei de la AVG.

| VasileCacanei a răspuns:

Da-mi un motiv bun pentru care nu mai esti multumit de CCleaner, dupa parerea mea este cel mai bun program de curatare a registrilor si a junk file-urilor. Pe langa ca ai mult mai multe setari in el de care poate nu stii, uita-te pe net ca sunt foarte multe forumuri despre CCleaner. Daca ai impresia ca se misca PC-ul prost, incearca sa opresti registrii la startup si programele nefolositoare la startup, in plus da-i o defragmentare si un disk cleanup.