| ReignForest a întrebat:

Nu pot actualiza google chrome din magazin play. Apăs pe actualizează și nu îmi apare nimic, doar dacă apăs după pe el arată că se încarcă, dar doar scrie nu apare nimic.Ce să fac?

3 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Să-l dezinstalezi și să-l reinstalezi. Ai tab-uri importante?

| ReignForest explică (pentru GPA):

Nu îl folosesc, dar l-am dezinstalat și apoi am dat actualizare și după apare din nou actualizare și nu m-ai merge

| GPA a răspuns (pentru ReignForest):

Dă-i un restart la telefon și șterge datele din Magazin Play. Din setări, aplicații, Magazin Play (ștergere date aplicație). Verifică acum.
Dacă nu funcționează nici așa, intră în Recovery, pornind telefonul : ține apăsat pe power + volum (-) până se deschide telefonul în meniul de Recovery. Îi dai "clear cache" și pornești normal. Este safe să dai clear cache, pentru că toate datele stocate în cache se vor reconstrui la următoarea lansarea a aplicațiilor. De asta, mizez că încă există ceva /cache care să intre în conflict cu.apk (pachetul de instalare Chrome din Magazin Play).
Mare atenție, doar clear cache!