| Nume6 a întrebat:

Nu pot să focalizez imaginea la Samsung în camera foto. Opţiunea e activată la setări dar nu îmi apare să o folosesc când încerc să fac o poză. Ce e de făcut?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce Samsung?

| LPCTSTR a răspuns:

Foloseste o alta aplicatie sa vezi daca cea implicita este de vina si nu este o problema la nivel de hardware.
Ori aplicatii care pot folosi camera, ori aplicatii dedicate. Eu as recomanda sa incerci cu Open Camera, este open source si are functii pe care le-am visat de mult timp in aplicatia implicita, deci ai mai multe sanse sa testezi functia.