| Zdog a întrebat:

O baterie formata numai din 3 celule LI-ON cate ore ar trebui sa tina la utilizare normala ( browsing)

Răspuns Câştigător
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Cu greu am gasit informatii despre bateriile cu 3 celule de tip LI-ON. Celulele reprezinta autonomia bateriei, cu cat sunt mai multe celule, cu atat autonomia este mai mare. Un laptop cu baterie de 3 celule la o functionare normala ar trebui sa tina maxim 3 ore. Profesionistii spun ca si cele de 3 pot avea autonomie pana la 5 ore, dar asta tine de laptopul in sine.

Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Zdog explică (pentru Surtulecs):

Multumesc foarte multe de ajutor! happy

| Surtulecs a răspuns (pentru Zdog):

Placerea a fost a mea! Cu ocazia cautarii informatiilor, mi-am dat seama ca si laptopul meu are autonomie de 3 ore cu baterie de 3 celule. laughing

| Zdog explică (pentru Surtulecs):

Laptopul meu este cumparat saptamana asta ( stii povestea din intrebariile mele anterioare ) si constat ca autonomia bateriei este doar de 2 ore si 10 minute sad ma gandesc sa nu fie ceva in PC care sa consume multa energie ( I3 generatia 7, Nvidia920MX, Endless OS)
PS: tine o tot asa cu raspunsurile, ma bucur sa vad ca mai sunt utilizatori seriosi pe TPU..Mai sus e mult*, nu multe, my bad big grin

| Surtulecs a răspuns (pentru Zdog):

Stati linistit, cu totii suntem obositi dupa o zi grea, e ceva normal sa mai existe si mici greseli.winking Multumesc pentru sustinere. Placerea a fost si va fi a mea. O seara frumoasa sa aveti!