| Mihalachi_Andrei_1989 a întrebat:

Buna ziua!
Am o baterie noua cu 8 celule pentru laptop Acer si daca intru pe internet vreau sa stiu cate ore ar trebui sa ma tina.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| popadrian96 a răspuns:

Depinde daca este o baterie pe 6 celule sau pe 8 celule. Cea pe 6 tine pana la 3 ore cand e noua si cea pe 8 in jur de 5 ore jumate. Dar cum majoritatea isi tin bateria in laptop desi este alimentat la priza, cea pe 6cel DACA te tine sa vezi un film de maxim 90min, iar cea pe 8cel in peste 3ore, Funda