| RăzvannRăzviii a întrebat:

O intrebare stupida: Prin HDMI se transmite si sunetul? laughing) Adica am VGA, insa doar imaginea se transmite. De la un laptop la un TV Full HD prin HDMI se transmite si sunetul? big grin Funda celui care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Sigur ca da. Printr-un cablu VGA nu se poate transmite semnal audio, dar printr-un cablu HDMI se poate.

1 răspuns:
| ionel27ro a răspuns:

Se poate si prin vga, dar ar trebui sa ai in adaptor hdmi cu vga care are si mufa pentru audio si te complici mai tare, pot folosi in caz de maxima urgenta cand ai un laptop ceva mai vechi fara hdmi.Cel ai usor si simplu sa ai sunet este, folosirea unui cablu hdmi