| Girly97 a întrebat:

O unitate de calculator care nu are DVD driver poate funcționa cu DEAMON?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Dar nu vad de ce ai folosi petarda aia cand sunt altele mai bune si moca.

Bula
| Bula a răspuns:

O unitate de calculator NU are nevoie de driver pentru DVD.
Este suficient sa fie conectata o unitate (drive) DVD si o recunoaste automat, ca unitate de disc.

| RAY a răspuns:

DEAMON da, cu imagini iso

| NLS a răspuns:

Un fisier ISO (exista si alte formate, precum NRG, DAA, BIN, MDF, etc) este o clona in format de date a continutului unui DVD/CD, etc.
Le mai gasesti sub numele de "imagine virtuala", "arhiva ISO", sau "Disc Image").

Deci nu ai nevoie de disc DVD/CD sau de unitate optica (DVD Driver cum ii spui tu),
daca tu ai deja arhiva ISO
si doresti doar sa incarci in Daemon Tools continutul acelei arhive si apoi sa instalezi continutul de acolo (daca e kitul de instalare al unui program sau joc), sau sa il vizionezi (daca e un film...).

Daca ai dori sa creezi tu o arhiva ISO dupa un disc DVD pe care il detii
(pentru a folosi acea imagine ISO si a nu mai introduce de fiecare data discul fizic in unitatea optica),
atunci da, ar fi nevoie de o unitate optica cu care sa creezi arhiva ISO.

| CentyLox a răspuns:

Daemon* Tools este un cititor de fisiere ISO sau mai stiu eu ce. Merge fara probleme!