| xEmOlOvEx a întrebat:

OFER FUNDA! Ce pompa mi-ar trebui la o centrala termica de 45 kilovati sa imi recircule 16 calorifere, 600x1400. Vreau cat mai repede raspuns! Mersi :*

1 răspuns:
| UserRo10 a răspuns:

Cam mica centrala pentru atatea calorifere. O sa ai nevoie sa mergi cu temperatura mare pe ea ca sa ai randament. Daca mergi cu ea pe temperatura mare, dai afara pe cos caldura pretioasa. Era buna o centrala mai mare.
O pompa de 1 1/2'' de 3, 3mc/h si 45w e suficienta. Cei de la Grundfos au cele mai bune pompe. Cauta una ce se moduleaza in functie de necesar (scutesti si la consum, se invarte cat ii trebuie). Daca nu, poti gasi si altele mai ieftine