| Paul_Ciobanu_1996 a întrebat:

Orice casti fara fir, wireless, prin Bluetooth, la laptop, cu windows 11 pun, se "deconecteaza" ( se intrerupe audio)
Sunt sigur ca nu sunt singur in problema asta si ca ar putea fi mai multe cauze, dar orice as incerca, parca nimic nu merge.
Sper ca nu interfereaza cu reteau de wifi, iar bluetooth la alte dispozitive il dezactivez (poate au altii blueetoth ul activat)

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Bluetooth este o conecsiune fara fir (de mai "joasa" frecventa decat wi-fi) si de distanta mica (2-3m).
Deseori, peste 2m conexiunile se intrerup. mai ales daca sunt materiale ecranante (obiecte metalice, ziduri, obiecte umede, plante etc.) in zona.
Am intalnit probleme Bluetooth si wi-fi si dupa "repararea" sau caderea laptop-ului sau telefonului, etc., din cauza miscarii antenei interioare. In aceste cazuri semnalul a fost mult mai slab decat cel normal.

| NLS a răspuns:

Le-ai incercat pe Windows 10?
Nici ale fratelui meu nu se conecteaza din prima pe Windows 11, abia din a doua sau a treia incercare.
Pe Windows 10 merg perfect.