| 2AN7 a întrebat:

Pana acum ceva timp am locuit cu chirie la un apartament, iar eu avand laptop, aveam un router la care ma conectam prin wi-fi si asa "navigam pe internet". Acum, mi-am schimbat domiciulul, si am cumparat un Router Wireless N 300Mbps, TP-LINK Model: TL-WR841N, l-am conectat cu toate la internet si l-am bagat in priza, are toate firele ce-i trebuiesc, dar atunci cand ma conectez cu laptopul la el, si incerc sa intru pe google, imi apare eroare de retea. Iar atunci cand ma conectez cu telefonul, totul merge asa cum ar fi trebuit. E ceva ce nu am facut si trebuia sa fac? Am bagat parola de pe spate, acele cifre, ca altfel nu s-ar fi conectat deloc, bineinteles. Imi poate explica cineva ce e de facut? Ofer funda, daca mai e la moda.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci configurarea router-ului, conform pasilor din brosura sau CD-ul primit la cumparare. De asemenea te poti uita si pe site-ul oficial al producatorului, explica si acolo cum se face configurarea.

| DinuStie a răspuns:

Mi se intampla si mie cateodata, dar opresc putin PC si il las un in pace cateva ore(cam 2-3) apoi il pornesc si merge

| K0sti a răspuns:

Pai si cine vrei sa ti-l configureze? Sau crezi ca-i bagi niste cabluri in fund si gata merge...