| Razvy2922 a întrebat:

Sall TPU, o sa pot conecta un Router wireless N 300Mbps TP-LINK TL-WR841N la o retea RDS&RCS? folosind o configuratie PPPOE? Funda

Răspuns Câştigător
| Freddie23 a răspuns:

Intri in router din computerul tau. trebuie sa fii conectat prin fir de dat asta.
Te conectezi la router printr-un IP de pe spatele acestuia, la majoritatea este 192.168.1.0 sau 192.168.0.1, apoi userul Admin si parola de pe spatele routerului.
Iar in acele meniuri cauti Internet Connection si setezi PPPoE, unde scrii userul si parola de la RDS.
Indicat ar fi sa lasi gol numele conexiunii, pentru ca risti sa primesti eroare cu RDS.
Cam asta e tot!
USor nu?

1 răspuns: