| P3ach a întrebat:

Pe laptop am pus windows xp, bootat cu un stick, deoarece nu am unitate optica.Deci problema e ca nu imi arata semnul ala sa ma conectez la wifi si nici prin cablu nu pot, dar dupa aceea am pus ubuntu(cel mai prost sistem existent) si faza e ca ubuntu ma lasa sa ma conectez la net prin wifi.Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Cel mai prost?
Cum poti spune asta? Pe ce te bazezi?
Eu am trecut de cava vreme pe Ubuntu si sunt foarte multumit de el, chiar daca e mai limitat cand vine vorba de programe si mai ales jocuri, omule, nu costa 500 lei.
Cat despre problema ta, e clar, trebuie sa reinstalezi driverul respectiv

| z99fun a răspuns:

Pe xp ai nevoie de drivere (driver de wi-fi + network driver - pentru cablu).

| P3ach explică:

Nu vreau sa activez niciun windows 7, am windows xp(am avut win7, dar imi place xp ca e mai clasic, o sa ma faci nebun, dar am motivele mele)

| P3ach explică (pentru z99fun):

Deci,am luat cateva drivere pe care am reusit sa le pun pe stick de pe alt pc, de pe siteul HP si nu merge...

| P3ach explică (pentru AlexL28):

Da,daca tu crezi ca este cel mai tare sistem "UBUNTU", spune-mi si mie o aplicatie, un joc care merge pe porcaria asta.

| P3ach explică:

K,dar eu am nevoie de windows xp.
Acum ma gandesc sa iau win7 si sa iau driverele de pe el si apoi sa instalez xp din nou, sti cumva de unde pot sa iau windwos xp format iso ca sa il bootez pe un stick de 8GB?

| AlexL28 a răspuns (pentru P3ach):

Mmm, doar daca il cauti, stiu ca 7 il gasesti destul de usor, XP chiar nu stiu.

| P3ach explică (pentru AlexL28):

K,deci o sa merg pe varianta asta, o sa iau win7 si o sa iau driverele, dar eu am renuntat la win7 pentru ca laptopul asta are o problema cu restul Sistemelor de Operare nu stiu daca ai auzit de BADJOKE. win32.exe,dar mie imi sare mausul de la ala.