| P3ach a întrebat:

Pe laptop am pus windows xp, bootat cu un stick, deoarece nu am unitate optica.Deci problema e ca nu imi arata semnul ala sa ma conectez la wifi si nici prin cablu nu pot, dar dupa aceea am pus ubuntu(cel mai prost sistem existent) si faza e ca ubuntu ma lasa sa ma conectez la net prin wifi.Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| AlexL28 a răspuns:

Cel mai prost?
Cum poti spune asta? Pe ce te bazezi?
Eu am trecut de cava vreme pe Ubuntu si sunt foarte multumit de el, chiar daca e mai limitat cand vine vorba de programe si mai ales jocuri, omule, nu costa 500 lei.
Cat despre problema ta, e clar, trebuie sa reinstalezi driverul respectiv

| P3ach explică (pentru AlexL28):

Da,daca tu crezi ca este cel mai tare sistem "UBUNTU", spune-mi si mie o aplicatie, un joc care merge pe porcaria asta.

| z99fun a răspuns:

Pe xp ai nevoie de drivere (driver de wi-fi + network driver - pentru cablu).

| P3ach explică (pentru z99fun):

Deci,am luat cateva drivere pe care am reusit sa le pun pe stick de pe alt pc, de pe siteul HP si nu merge...

| P3ach explică:

Nu vreau sa activez niciun windows 7, am windows xp(am avut win7, dar imi place xp ca e mai clasic, o sa ma faci nebun, dar am motivele mele)