| Bionicle a întrebat:

Pentru cei care au decodoare care au primit de la RDS sau cei care stiu.
Vreau sa stiu,vi s-a intamplat ca la voi sa nu mearga majoritatea canalelor vostre,si inainte mergeau? Cartoon Network,Minimax,Disney Junior,Disney Channel,nu mai imi mergeau de la primul decodor,si inainte de cand am primit decodorul mergeau si se mai si blocau alte canale.
Si cand l-am dus o firma de reparat, mi-au dat altul, dar canalele de desene tot nu merg, cu exceptia lui Disney Channel.Ce credeti ca este? Semnalul este prea slab?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la casierie și vezi poate ți-a expirat pachetul cu respectivele canale. Dacă nu-ți dă nici un mesaj după câteva secunde de buffering e posibil să fie și problemă tehnică. Dar din moment ce probabil ești pe fibră optică asta sare din calcul... Dacă pachetul pe care îl ai la abonament încă include toate posturile pe care ar trebui să le ai, atunci cere un tehnician să vină la locație și să-ți reconfigureze decodorul, să-i facă inițializarea din nou...

| VladMinus a răspuns:

Nu stiu ce probleme ai tu dar eu nu am avut probleme cu el. Am 1 an si nu are nimic.