| Like555 a întrebat:

La momentul actual pe eMAG e un laptop cu 35 mil pe eMAG, sa il iau de black friday? Adica pe 13. Dar imi e ca numai e in stoc, ce sa fac? Si de black friday cat sa fie reducerea 2 mil? Ca daca e 2 mil il iau si acum sau e reducere mare, de 10 mil?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dăl naibii de laptop 35 de milioane nu merită atitia bani, la anul vrei alt model ca apare altul, sau intre timp se strică si numai valoreaza nimic daca il vinzi, nu as da 35 de milioane nici sa fie din aur. Cel mai bine de banii ăia cauti piese si i ti faci tu daca stii un calculator beton, i ei un monitor ful hd si te ai scos esti boier, laptopul e mic ecranul ăla la fel nu vezi ca si cand ai avea monitor.Iar referitor la reduceri daca vor fi de black friday pe eMAG nu spera sa fie redus cu 10 milioane, ca ăia vor sa cîstige bani nu sa piardă, reducerea va fi foarte mică si nu te va ajuta, daca reduce cu 100 de lei ce afacere ai facut? Dai 34 de milioane in loc de 35.

| Like555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Zici ca e doar 100 lei?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Like555):

Sunt sigur ca mai mult de 100 de lei nu va fi.

| Like555 explică (pentru CristiDinBucuresti):

NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB //// I5-9300H pana la 4.10 GHz ///8GB RAM, 256GB SSD. Nu merita 35 mil?

| sierra1 a răspuns (pentru Like555):

Acu șase luni, costa max 25 mil! o să revină

| Wr3nch a răspuns (pentru Like555):

Depinde ce vrei sa joci si la ce setarilaughing) Cu 256 de gb instalezi windows, 2 jocuri si ramai fara spatiu lol.

| Like555 explică (pentru sierra1):

Ce laptop

| nicu991 a răspuns (pentru Like555):

Cu 3500 lei iti faci pe componente un calculator de cel putin 2 ori mai capabil. Ca sa nu mai zic de problemele termice pe care le pun laptopurile in sesiuni de gaming.

| Like555 explică (pentru nicu991):

Stiu da imi trebuie neaparat un laptop, si la 35 de mil mi se parea raport bani -calitate, ok

| sierra1 a răspuns (pentru Like555):

Primul care e peste 30 mil, cât incă mai este!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O gălăgie de bani arunci aiurea pe un laptoplaughing si sa mai zică unii ca românii sunt saraci ca nu au bani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Proves my point! laughing

| sierra1 a răspuns:

E loterie cu prețurile astea! ia să știi că-l ai

| Wr3nch a răspuns:

Sigur lucram la eMAG si stim cat o sa taie, stai sa il sun pe Ionel sa imi zica. Aha, zice sa il iei acum ca in 13 pica site-ul si dupa iei doar ecranul cu indisponibil.

| Nemessys a răspuns:

WTF 35 de milioane? Unde ai gasit laptop la pretul asta? laughing))) Sunt curios ce are. Zboara? xD

Cel mai scump laptop de pe eMAG este 60.000 de lei... Nu stiu unde ai vazut tu cu 35 de milioane.

| Like555 explică (pentru Nemessys):

GTX 1650 4GB //// Un I5 pana la 4.10 GHz ///8GB RAM, 256GB SSD It s ok?

| Nemessys a răspuns (pentru Like555):

Un laptop ca asta ar trebui sa coste intre 2.500 si 4.000 de lei, nu 35.000.000 cum ai spus tu.
Da, este bun.

| Like555 explică (pentru Nemessys):

Am zis eu 35 000 000?

| Nemessys a răspuns (pentru Like555):

Ai zis 35 de mil. Acel,, mil " nu vine de la milioane?

| Like555 explică (pentru Nemessys):

Ma refeream in bani vechi, adica 3.500 lei

| Nemessys a răspuns (pentru Like555):

Banii vechi nu se mai folosesc de zeci de ani. Acum avem lei, sau roni, cum vrei tu sa-i numesti, nu,, milioane".

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu are rost sa il iei acum. Sunt sanse de 90% sa il mai ieftineasca vineri, chiar si 50 lei conteaza ca nu e nicio graba, mai sunt cateva zile. Acum oricum sunt preturile umflate. Nu are cum sa fie reducere de 1000 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce e toata lumea atat de disperata cu Black Friday. Este doar un proiect de marketing si o manipulare la nivel global. Te intreb ceva, ai nevoie de laptopul asta de 3500 lei acum? Iti cumperi chestii acum doar pentru ca tu crezi in reducerea aia?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca prinde, si pentru ca pe multi ii apuca sa isi ia fix cand le intra salariul, fara sa se uite la pretul anterior. BTW reducerea de bf e in 13, asa ca lasa baiatul mai usorlaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wr3nch):

Da,ma scuzati! laughing Inteleg ca unii isi permit sa isi cumpere oricand lucruri, dar pe de alta ma gandesc ca daca o persoana nu are o situatie financiara tocmai ok, este dispus sa dea o suma mare pe ceva doar pentru ca e o mica reducere (yeah, right) de Black Friday.Mi se pare dubios.

| Balalau95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu inteleg de ce de Black Friday toti cred ca o sa vina zana reducerilor si o sa le reduca exact obiectul pe care ei vor sa il cumpere

insa mai ales ca or sa il si gaseasca, la reduceri, cand e super stiut ca, chestiile reduse serios, sunt cumparate numai de angajatii respectivei firme, care taie internetul site-ului inainte de momentul in care incepe BF, si ii dau drumul dupa ce si-au luat ce aveau de luat, si asa se intampla in fiecare an

iar apoi firma oricum castiga, pentru ca oricum oamenii intra pe site doritori de cumparare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Balalau95):

Exact,dar cu toate astea inca sunt persoane care se bucura de astfel de evenimente in speranta ca lucrurile sunt mult mai ieftine (un alt exemplu mi se pare Valentine's Day laughing ) Si mai ales pe criza asta.

| TFL007 a răspuns:

Lasa modelul sa ne dam cu parerea daca merita

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Tocmai ce au pus un story pe Instagram cu un laptop Asus redus cu 700 de lei happy

| 45BLEY a răspuns:

Laptop-urile sunt mult prea proaste pentru pretul ce il au din 35 mil iti faci un pc bomba

| Like555 explică (pentru 45BLEY):

Stiu da imi trebuie laptop