| Marius1789 a întrebat:

Pentru metin2 ce placa video trebuie? Cu multa memorie sau cu multi biti? Cu procesor puternic? Cand cresti pe private si se aduna sute de mobi...

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Metin2 e un joc foarte vechi, tu ce crezi? iti trebuie cel putin un procesor i7 si cea mai buna placa video de pe piata ca sa il joci laughing))
Iti trebuie o placa video adecvata, ceea ce spui tu cand se aduna multi adversari sau playeri se numeste lag, lag'ul apare din cauza memoriei insuficiente la ram / conxiune proasta la internet / prea multe programe deschise / placa video foarte mult solicitata etc.
Iti trebuie o placa video adecvata si un procesor adecvatat, cand te joci online inchizi programele care nu iti trebuie si nu pui nimic in bara sa se downloadeze de pe internet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8 GB ddr3 1600
I7 4720hq 4 nuclee 3.6 GHz
Nvidia GeForce gtx 960m 4 GB GDR5

laughing