| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Persoane care se pricep in Kali Linux, mai precis, Armitage? Am niste mici intrebari.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ți întrebările, te rog happy

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru anonim_4396):

Pai cand dau un Quick Scan pentru detectarea Os, nu prea am inteles um trec acolo Ip. Scriu tot ala, 172.168.1... sau cum o fi, sau tot acel exemplu trebuie schimbat cu un Ip pe care il doresc sa il scanez. Am incercat sa las xemplul iar ultima cofra sa fie sfarsitul unui ip gen 106 si apare un Pc, dau search for attack insa nu apare Attacks bar. Vreau lamurit cum trebuie completata acea casuta.

| FaraNume1245 a răspuns:

Armitage = metasploit. Mai bine cauți pe net, pe forum-uri unde sunt useri care se ocupă cu așa ceva sau pui direct întrebarea. Consumi timpul mai multor oameni (inclusiv al tău) dacă întrebi cine se pricepe și abia apoi pui întrebarea la care vrei să ajungi.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz explică (pentru FaraNume1245):

Mersi pentru mica definitie, dar momentan stiu destul de bine ce inseamnawinking si decat sa iti consumi timpul, atat pe al tau cat si pe al meu dand un raspund aiurea, mai bine skip. Si nu, nu pot cauta pe forumuri happy se vede ca nu prea stii cum si cu ce se mananca. Bafta

| FaraNume1245 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Acum ți-am citit răspunsul de mai sus. Tu întrebi dacă vrei să scanezi x cu "nmap y -O" și nu știi dacă să înlocuiești acel "y" cu "x" pe care vrei să-l scanezi, dar îmi spui mie că știi destul de bine ce este armitage și că eu nu știu ce este și cu ce se mănâncă. laughing

Ți-am zis că armitage e metasploit pentru că mă așteptam să ai o problemă din asta la "mintea cocoșului" și să nu te bag în ceață, iar în caz că problema respectivă e de natură tehnică ("database not connected" sau altele de genul) ai deja forum-uri cu nemiluita care au problema deja rezolvată și explicată.

Mai citește odată răspunsul meu și vezi cum irosești timpul tuturor, că văd că n-ai înțeles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Ți s-a răspuns la nelămurire laughing

Data viitoare, e bine sa spui direct întrebarea.