| ConstantinFlorin1984 a întrebat:

- placa baza ASUS H81M-K,microATX,pana la 16 GB DRR3, compatibila cu i3/i5/i7 pe socket 1150(se poate face oricand upgrade), SATA 2 si SATA 3, USB 3.0, slot placa video dedicata PCI Express x16, iesiri video digital DVI si analog VGA, placa retea 10/100/1000 integrata si placa audio integrata.boo

- procesor Intel Haswell DualCore G1840, mai bun decat un i3 din prima generatie (vezi foto ), frecventa 2800MHz, 2 nuclee, 2MB cache,litografie 0, 022 microni, placa video integrata Intel HD HASWELL, 1GB DDR3 (vezi foto), core 600 MHz,ruleaza continut video si audio FULL HD, compatibil cu DirectX 11.2, OpenGL 3.3 si Open CL 1.2, suporta pana la trei monitoare,consum mic de energie, cooler stock Intel cu turatie variabila care il tine rece.

- 4 GB DDR3 Kingston

- HDD 160 GB SATA Western Digital (pot pune la cerere un hdd de 500 GB)

- DVD -RW SATA

-sursa buna LC POWER de 420 watt,cu mufe sata, molex si alimentare placa video dedicata 6 pini, ventilator 120 mm,silentioasa

- carcasa ACER Aspire frumoasa,model mai vechi dar solida,tabla groasa,nu vibreaza,are USB si AUDIO sus si un spatiu depozitare stickuri USB,CD, i se aprinde logoul ASPIRE, o carcasa de calitate business.
Intrebarea este, se merita la 690 Ron?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

AHahaha, mai bun ca un i3 de prima generatie. Gluma buna asta. Sursa buna LC Power, haha. Asta e si mai buna! Petarda, nu "merita". Maxim 500 si nu visa la jocuri pe el. Daca il iei pentru dat pe net, filme, muzica, merge.