| Bogdan_Ionescu_1987 a întrebat:

Placa video de la pc-ul meu este un ati radeon hd 5670 1Gb ddr5, cu iesire hdmi si dvi.Am doua monitoare, unul de 17 inch si unul de 24. Cel de 17 vreau sa il fac extend monitor..si il conectez la dvi, iar cel de 24 la hdmi,toate bune si frumoase, merge dar cel de 17 cand fac ceva pe cel de 24 trepideaza...Pe monitorul de 24 merge perfect dar pe cel de 17 imi joaca imaginea etc..de ce?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Asa se comporta? http://www.youtube.com/watch?v=6_qflHhawpw
Daca da, citeste comentariile:
- Seems like turning off Overdrive does the trick.  Had the same flicker issue until i turned it off
- Close Overdrive Funktion in CCC

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ce inseamna "cand fac ceva"?
Daca pui doar monitorul de 17" si "faci ceva" mai trepideaza?

| Bogdan_Ionescu_1987 explică (pentru Kattan):

Spre exemplu deschid o fereastra noua pe cel de 24, iar pe 17 imi trepideaza imaginea...si daca il pun numai pe el...nu se intampla nimic..merge perfect.

| Bogdan_Ionescu_1987 explică:

Mersi Jmecher...chiar mi-ai fost de un mare ajutor.ti-am dat funda