| jumpper a întrebat:

Pot capta semanl wireles daca in zona este semnal gratis prin alt router care sa il folosesc de exemplu pe post de antena? In zona se gaseste semnal wireles insa la mine este foarte slab, mai bine zis nu e suficient. Eu vreau sa pun la mine un router TP-LINK si sa preiau acest semnal. Daca stie cineva si care ar fi modalitatea sa prind acest semnal in conditii bune. Mersi

3 răspunsuri:
| 2Low a răspuns:

Nu este posibil asa ceva.

| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Eu in prezent detin acest tp-link http://www.emag.ro/access-point-tp-link-tl-wa5210g/pd/E36R2BBBM/
Ca sa iti spun mai pe scurt, eu prind net si de la 4km cu el, cu un semnal de 70-80%, iar cu o antena suplimentara, poti sa aningi si 15km de acoperire semnal wireless, deci nu vei duce lipsa de net niciodata. :)
- Este un AP de exterior, eu il tin sus pus pe un par, tu poti sa-l agati se pe casa, unde iti este tie mai comod. Resista la temperaturi de pana la -80 grade, +60 grade celsius, ploi, orice conditii meteorologice severe.

| jumpper explică (pentru Jipa95):

Cum fac acest lucru mai exact? Ideea e ca intre vecinii de la bloc are unu reteaua neparolata si vreau sa iau de la el. ce trebuie sa fac cu routerul meu care il dein. am un TP-LINK cu 300Mb viteza