| trema89 a întrebat:

Pot conecta un laptop Samsung nc 210 la tv lcd wellington? tv ul are hdmi dar laptopul nu are... are doar acea mufa clasica pentru monitor, si tv ul are respectiva mufa dar nu se conecteaza!

4 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Tu vrei sa duci semnal analogic in semnal digital, ceea ce nu prea ai cum doar printr-un simplu cablu. Trebuie un convertor pentru asta.
Totusi, de ce problema apare de nu perge VGA to VGA? Vezi ca in setarile placii video sa ai setat pe "Duplicate" (apesi tasta cu sigla Microsoft + P).

| Alexander121 a răspuns:

Da poti prin mufa clasica pentru monitorsi mai nou au apartut adaptoare hdmi la mufa clasica
multa bafta

| nutepriveste21 a răspuns:

Conecteaza vga-vga si intra in setarile video si activeaza al doilea monitor sau tv-ul.Hdmi-vga merge dar cu un convertor(nu adaptor) ce transforma semnalul analogic de pe mufa vga in semnal digital.

| laptopnews a răspuns:

Trebuie sa folosesti un adaptor! Direct nu se poate!