| Lucianu a întrebat:

Salut utilizatori TPU. Am un laptop si vreau sa utilizez ca monitor un TV, dar TV-ul nu are conexiune HDMI, laptopul are iesire HDMI, pot conecta laptopul? Sau trebuie ca si TV-ul sa aiba conexiune pc? Raspunsul folositor primeste funda.

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Uita-te sa vezi daca are conector VGA (totusi daca n-are HDMI nu prea cred ca ar avea VGA, cred ca-i un TV mai vechi).
Mai exista niste adaptoare care au intr-o parte mufa HDMI si in cealalta parte mufele video si audio, intreaba pe la magazinele de specialitate, o sa te indrume ei mai departewinking

1 răspuns:
| mnthseby a răspuns:

Trebuiesc ca amandoua sa aiba slot hdmi funda?